ייבוש תת רצפתי

לייעוץ עם מומחה חייג

052-6222449

ייבוש חול- לא בים

מה זה ייבוש חול? מי צריך ייבוש חול, באיזה מקרים מזעיקים חברה שמבצעת ייבוש חול, הכול על רצפה, חול ים, סומסום ועוד.

מרצפות זה דבר יפה מאוד והן משתלבות היום כמעט בכל בית. הן חלק מהעיצוב של כל דירה ובדרך כלל מתאימים אותם גם במרקם וגם בגוון לעיצוב הנבחר.

יש מרצפות שיש ויש מרצפות מגרניט, או מכל מיני סוגים אחרים שהם גם סינטטיים. אנשים בוחרים מרצפות לבנות, מרצפות מאבן טבעית ועוד, ודבר אחד משותף לכולם- חשוב מאוד שהחול שנמצא מתחת למרצפות, עליו הן הודבקו יישאר יבש.

בתהליך של בנייה מתקינים בדרך כלל את צינורות המים של מי הביוב ומי הדלוחין מתחת למרצפות. זה המקום שלהם. החול או חול הסומסום כמו זה שמשתמשים בו היום, נועד לכסות על הצינורות, ועל החול הזה מדביקים את המרצפות. מלבד דבק טוב חשוב מאוד שהחול יהיה במידת הלחות הנכונה שלו, שצפיפות חול הסומסום תהיה עפ"י התקן, משום שיש לזה גם משמעות מסתבר מבחינת האקוסטיקה בבית. כאשר חלילה מתפוצץ צינור או ניזוק דרושה חברה שמבצעת תהליך של ייבוש חול.

פעם היו מניחים חול ים

בעבר היה שימוש ניכר ונרחב בחול ים, לכיסוי הצינורות שמתחת לרצפה המיועדת. זה היה חוקי וזה היה מותר. היום מכיוון שאחרי כל כך הרבה שנים של איסוף מי חול, התדלדלו המשאבים, אסור להשתמש בחול ים או דיונות אלא משתמשים בחול שנקרא חול סומסום.

ככל שהגרגרים של חול הסומסום יותר קטנים, כך מבטיחים לכם אקוסטיקה יותר טובה בבית. כל גרגר של חול סומסום חייב להיות במידה של 9.50 מילימטר ואפילו לא אחד יותר. אחרי שמניחים כמות מספיקה של חול סומסום, מגיע תורו של הדבר ועליו מניחים את המרצפות.

הרבה אנשים בבתים ישנים לא יודעים שהם הולכים על פצצה מתקתקת, בבית ישן עם צינורות אינסטלציה ישנים, עלול לקרות מצב שצינור כלשהו מתחת לרצפה יתפוצץ ואז החול יירטב, הדבק ישתחרר הרצפה תתחיל לשקוע וזה בדיוק הזמן לבחור חברה שעושה ייבוש חול.

איך בוחרים חברה שעושה ייבוש חול?

ייבוש חול חייב להיות מקצועי. אם אתם משתמשים בחברה שאין לה ציוד מתאים, ייתכן כי עדיין אחרי הייבוש יישארו אחוזי לחות גבוהים מתחת לרצפה, ובטווח הארוך הולך להיגרם לכם נזק של עובש בקירות, טחב ובעיית רטיבות ברצפה. מסוכן מאוד גם מבחינת בריאות.

כאשר אתם רוצים להזמין חברה שעושה ייבוש חול רטוב, הקפידו להגיע לחברה שיש לה ציוד חדש וייעודי, וגם הרבה ניסיון. רק חברה כזו תוכל לאתר את מקום הנזילה של המים ולפתור לכם את הבעיה בצורה הכי מקצועית ובמינימום זמן.

יש לומר כי לזמן יש משמעות רבה כאשר מדובר בייבוש חול משום שהריח והרטיבות נספגים בבית, אם לא מטפלים בזה במהירות.

ייבוש חול רק עם DRYONE

בעבר כאשר היה נדרש לעשות ייבוש חול, נדרשה פעולה של עקירת הרצפה מתחתיה התפוצץ או נסדק הצינור. היום חברת DRYONE למשל משתמשת בשיטה שחוסכת גם עלויות וגם זמן, שלא לדבר על כך שאין צורך בעקירת רצפה כדי לבצע פעולה של ייבוש חול רטוב.

הציוד של החברה כולל מכונות גדולות אשר מחדירים צינורות שלהם, דרך הרובה או הפאנלים שליד הרצפה הרטובה ובמשבי אוויר חמים בעוצמה בלתי רגילה, הם מצליחים לייבש במשך כמה ימים חול רטוב או ייבוש רצפה רטובה לאחר הצפה. הבית לא הופך לאתר בנייה והעבודה היא מקצועית ומבטיחה רצפה יבשה.

תפריט נגישות

Open chat
1
Scan the code
שלום,
איך אוכל לעזור לך ?