ייבוש תת רצפתי

לייעוץ עם מומחה חייג

052-6222449

נזקי מים

בתהליך סמוי מן העין, בגלל קריסת הטיח שמסביב ליסודות הבניין למשל, עלולה להתרחש קטסטרופה של ממש בשם נזקי מים. קוראים לה גם הרוצח השקט משום שתהליך של רטיבות בקירות או ברצפה, או עליית מי תהום דרך צינורות הבניין למעטפת, עלולה להתרחש בתהליך שאיש מדיירי הבניין (כולל הועד…) לא שם לב אליו ורק אולי, איזו פטריה קטנה באיזה דירת גג עלולה להוביל להבנה כי הבניין סובל מנזקי המים ועדיף לטפל בו עכשיו מאשר כאשר יהיה מאוחר.

מה הם נזקי מים

נזקים של המים בבניין עלולים לפגוע ראשית ביציבות יסודות הבניין אם באמת מעטפת הטיח שלהם התפוררה והם עומדים חשופים מול מי תהום ומי גשמים. בנוסף הרבה פעמים בבניינים ישנים נוצר רווח בין הטיח לבין הקיר מה שמאפשר למים לחלחל לתוך היסודות ומשם הדרך, למוטט את הטיח קצרה מאוד. המים הללו לא נשארים למטה וגורמים נזק רק ליסודות, למים יש תכונה לעלות למעלה.

בכל בניין יש מערכת צינורות שתכנן אותה מהנדס מים. כדי שהמים יגיעו לברזים של כל דירה תוכננה מערכת שנקראת מערכת קפילארית. מערכת זו עובדת על לחץ ומאפשרת הזרמה של מים לכל דירה. אבל אם חלילה נגרם נזק לטיח של היסודות ויש לידם מים, גם יתחילו לטפס במעלה הצינורות אל הבניין. רטיבות קפילארית בקירות הבניין זה לא משחק ילדים…

כיצד נגרמים נזקים של מים?

המים כאמור יעשו את דרכם דרך הצינורות ומהם יגיעו לכל דירה, לכל קיר ולכל רצפה ותקרה. ככה זה עובד וזהו כוחה של מערכת קפילרית בכל בית. הם יגיעו לכל הדירות, הם יתמקמו מתחת למרצפות ועל התקרות והדיירים יכולים שלא להבחין בהם כאמור, עד שלא תצוץ איזו פטריה או כתם עובש קטן, או שריח טחב ירמז על כך שיש פה משהו רטוב באוויר.

בדרך כלל הדבר האחרון שחושבים עליו זה שריח הטחב מגיע מהקירות. אנשים ירדו למרתף הבית שלהם, יתחילו לחפש את מקור ריח הטחב והעובש, יחשבו שזה איזה משהו רטוב שיש להם במרתף, כי אף אחד לא רוצה להאמין שהבית שלו סובל מרטיבות. זה חמור מאוד וזה גם עולה הרבה כסף לתקן את זה.

נזקי מים גורמים ראשית להצפה בבית. הרצפה רטובה, המים עלולים לחלחל גם בצינורות שבתוך הקירות, מה שמחייב הזמנת חברת ייבוש מבנים וטיפול בנזקי המים על ידי ייבוש תת רצפתי.

המים יכולים לגרום לכך שדרוש שיפוץ כללי בבית, כי הקירות והטיח שעליהם התפוררו לגמרי ויש נזקי צבע וקילוף. והמים עלולים גם להרטיב ולהרוס פריטי ריהוט או שטיחים יקרים וזה נזקים שעולים בכסף רב.

חברת ייבוש מבנים יודעת להציע פתרונות לא רק בייבוש הקירות אלא גם במניעת הפטריות וריח הטחב וגם עובש בקירות.

נזקים של מים מהשכן למעלה!

הרבה סכסוכי שכנים מתחילים מנזקי מים. פתאום יש בדירה שלכם טפטוף מהתקרה, והשכן טוען שממש לא מזמן היה אצלו אינסטלטור ועשה אצלו עבודה, וזה סימן שהוא תיקן לו איזה בעיה נזילה והעביר אותה לשכן.

צינורות מתפוצצים ובעיקר בבניינים ישנים, זה דבר שכיח מאוד. לצינורות בכלל יש נטייה להחליד ולהעלות קורוזיה ולהתקלקל והרבה פעמים כמובן גם יש דליפה או נזק בלתי סביר שגורם לפיצוץ בצנרת.

אם אתם גרים מעל בית כזה תוכלו לראות רטיבות על הקירות וגם סימנים של עובש. אם יש לכם רטיבות בבית, חפשו את הלוגו של חברת ייבוש מבנים עם ניסיון ועם ציוד מתאים לשקם את נזקי המים שלכם ותקבלו דירה כמו חדשה ומאווררת.

על נזקי מים בבנייה ירוקה

בזמן האחרון יותר ויותר מדברים על בנייה ירוקה. האם יכולים להיות נזקים ממים בבנייה ירוקה? התשובה היא כן. אין קשר בין הנזקים של המים ובין סוג החומרים מהם נעשית הבנייה. יש קשר בין איכות הבנייה ושיטות העבודה.

בנייה ירוקה דוגלת בכמה שפחות להתבלט בסביבה, כדי ליצור הרמוניה ולא "לכער" את הנוף הטבעי והירוק. הבתים שנבנים כבנייה ירוקה אמורים לצרוך פחות שטח, אנרגיה ומים והם חסכוניים.

בנייה ירוקה היא גם מאוד אקוסטית, ולכן מצליחה לנתק את הבתים מרעש והמולה וליצור תנאי חיים שקטים, נעימים ונוחים. יש מבנים בבנייה ירוקה שמשקיעים את המינימום במיזוג אוויר, ומצוידים בגלאים להדלקת וכיבוי אורות. הם גם מזהים מתי נכנסת תאורה מבחוץ, ומפחיתים בחשמל. בתים ירוקים הולכים לכיוון של כמה שיותר חיסכון ולכן הם בתים חכמים.

כמה שפחות פגיעה בסביבה

בבנייה רגילה יש המון נזק לסביבה וגם פסולת. בנייה ירוקה משתמשת בחומרים שיוצרו כך שהשימוש בהם אינו פוגע בסביבה. גם לאחר הבנייה או לאחר שהם מסיימים את התפקוד שלהם, הם לא הופכים לפסולת רעילה. כאשר מייצרים בטון רגיל(זה שכאשר הוא מתפורר יש נזקי מים), יש שימוש רב באנרגיה, מה שמייצר הרבה גזי חממה, זהו אותו חמצן דו פחמני שכולא את השמש בתוך האטמוספירה ומשנה את האקלים של כדור הארץ. בצורה זו הכדור מתחמם יותר ויותר. בבנייה ירוקה לא יכולים להיות גזי חממה. נזקי המים יכולים להיות גם בבנייה ירוקה, כאשר הבטון שמסביב למבנה מתפורר ומי תהום מחלחלים לתוך הבניין.

מחקר חדש בנושא של בנייה ירוקה מצא כי בשנת 2015 הועסקו בארה"ב 2.3 מיליון איש בתחום הבנייה הירוקה. הצפי הוא שעד שנת 2018 יועסקו בענף הזה 3.3. מיליון איש.

מאז שמדברים על כך שכדור הארץ מתחמם יש יותר ויותר מודעות וגם יישום של המלצות איך להפחית את גזי החממה, ואיך להשתמש בחומרי גלם שאינם מייצרים אותם.

בשנת 2015 תרמה הבנייה הירוקה לכלכלה האמריקאית כמיליארד דולר. בשנת 2018 היא תתרום כ-1.3 מיליארד דולר.

על פי המחקר שנעשה מבנים שנבנים בתקנים ירוקים, חוסכים באנרגיה ומכאן התרומה לכלכלה יש גם פחות שימוש במים, פחות טיפול בפסולת ופחות תחזוקה. נזקים של מים מתרחשים גם עם חומרי גלם ירוקים.

ישראל עדיין מדשדשת מאחור בנושא של בנייה ירוקה. עיריות רעננה וכפר סבא כבר אימצו את המלצות הבנייה הירוקה, וזה די טבעי בהיותן ערים מאוד ירוקות.

איך נוצרים נזקי המים?

הנזקים הללו עלולים להתרחש בכל בניין או מבנה. זהו תהליך הסמוי מן העין ועד שאין התפרצות רצינית של מים, לא ניתן לדעת שיש הצפה של מים בבניין.

זה יכול להתחיל מחדר אמבטיה שסופג לחות ומייצר מים על הקירות בצורת עובש, זה יכול להיות בצורה של פיצוץ בצנרת שגורם לנזקים נראים ומוכחים, וזה יכול להיות מי תהום שמחלחלים לבניין ועולים דרך מערכת הצינורות של הבניין. בכל מקרה אלה נזקים שיש לטפל בהם מיידית.

אם לא מטפלים דחוף ובזמן בנזקי המים, הם עלולים לגרום למצב להחמיר ולהמשיך ולחלחל למשל מתחת לרצפה גם באזור שקרוב לצינור שהתפוצץ ולכן יש מיידית לפנות אל חברה שמתמחה בתחום של ייבוש רטיבות ברצפה.

עליכם להזמין חברה שנותנת שירות של ייבוש מבנים. יש היום טכנולוגיה חדשה שאפשר לייבש דירה או בית בלי להוציא את המרצפות כמו שהיו עושים פעם. פשוט באים עם מכונה שיש לה צינורות של ייבוש והיא חודרת מתחת לרצפה ומייבשת נזקי מים מכל סוג.

תפריט נגישות

Open chat
1
Scan the code
שלום,
איך אוכל לעזור לך ?