ייבוש תת רצפתי

לייעוץ עם מומחה חייג

052-6222449

איתור רטיבות

באילו מקרים צריך לבצע איתור רטיבות? 

​השאיפה שלכם צריכה להיות להכות על הברזל בעודו הוא חם. בטח כאשר מדובר על איתור של רטיבות שברוב המקרים מעידה על הימצאותה של נזילה. אם תמתינו יתר על המידה, המצב עלול לצאת משליטתכם. בדיוק מהסיבה הזאת בכל פעם שאתם חוששים שקיימת רטיבות הזמינו איש מקצוע. אינסטלטור שיוכל לדעת בדיוק מה קורה מאחורי הקירות בבית שלכם. הרי מה שקורה מאחורי הקירות לא תמיד יהיה כל כך חשוף בפניכם. יש כאלה שמגדילים לעשות ומחפשים אחר רטיבות בקירות בכל הזדמנות. הם קוראים לאיש מקצוע שמתמחה בייבוש תת רצפתי פעם אחת בשנה על מנת שיעשה בדיקה מקיפה. גם אתם יכולים למצוא את עצמכם במצב שבו תצטרכו להזמין איש מקצוע אחת לתקופה. אם אתם מבחינים ברטיבות שמופיעה באופן תדיר, מוטב כי תפעלו בהתאם.

מהן הסיבות שגורמות להופעת רטיבות?

יש כאלה שיוצאים מנקודת הנחה כי את הרטיבות הם צפויים לפגוש בעיקר בחורף. אך למען האמת בגלל סיבות שונות הרטיבות עלולה להופיע בכל עונות השנה, אפילו בקיץ. המשמעות היא שאתם מבחינתכם צריכים להכין את עצמכם לכל תרחיש. מהן הסיבות העיקריות שבגינן עשויה להופיע רטיבות בתוך הדירה שלכם? המומחים לשירותי איתור רטיבות יספקו לכם תשובה שתאפשר לכם להתכונן לקראת ההמשך.

  • אתם מתגוררים בדירה ישנה? קחו בחשבון כי הסיכוי להופעת רטיבות הינו גבוה מאוד. הבניין הישן נשחק עם השנים, וכתוצאה מכך התשתיות גם הן כבר לא חזקות במיוחד. כתוצאה מכך עלולה להופיע רטיבות באזורים שונים בתוך המבנה. כמובן שעל ידי חידוש הדירה תוכלו למנוע מצב שבו מופיעה רטיבות.
  • הבחנתם בבעיות שונות מכיוון הצנרת? הצנרת היא זאת שעלולה לגרום לכך שמופיעים סימני רטיבות בבית. בין אם מדובר על פיצוץ של הצנרת או כל בעיה אחרת שעלולה להתעורר ללא כל הכנה מוקדמת. לאחר תיקון של הצנרת תהיה לכם האפשרות לחזור לשגרת החיים הרגילה.
  • ישנם סימני רטיבות לאחר גשם? ככל הנראה האיטום של הדירה לקוי, וכתוצאה מכך נכנסים המים מבחוץ אל תוך הדירה. כמובן שלא יהיה קשה להבין כי סימני הרטיבות מופיעים בגלל הגשם שירד ממש לאחרונה. על מנת להתמודד עם המצב ישנו צורך לאטום את הקירות בצורה יסודית.

אילו נזקים עלולים להופיע בעקבות רטיבות?

ישנה סיבה שבגללה אנו מפצירים בכם להיות מודעים לנושא של רטיבות בקירות. יש כאלה שלא באמת מצליחים להבין עד כמה הרטיבות הקטנה יכולה להביא איתה לנזק משמעותי. הרטיבות יכולה להביא לפגיעה בתשתיות המבנה, כאשר היא מחלחלת לתוכם. לעיתים הרטיבות עשויה להימצא תקופה ממושכת עד אשר יצא לכם לטפל בה כמו שצריך. לא חבל שתצטרכו להתמודד עם כל מיני בעיות רציניות שהתרחשו רק בגלל חוסר תשומת הלב שלכם? רטיבות יכולה לפגוע גם במערכת החשמל בבית, ולהביא לסכנת חיים של ממש. הרי כל בר דעת יודע כי השילוב של מים ביחד עם חשמל הוא לא שילוב טוב. כל זאת מבלי שדיברנו על הנזק לקירות, נזק שתצטרכו לתקן אותו במשך תקופה ארוכה.

איך אפשר לגלות רטיבות באופן עצמאי לפני הזמנת איש מקצוע?

לפני שאתם מזמינים אינסטלטור, מוטב כי תכינו את עצמכם לקראת הגעתו. הרי לא תרצו למצוא את עצמכם במצב שבו אתם מזמינים איש מקצוע לשווא. גילוי רטיבות זוהי משימה של איש מקצוע, כזה שמגיע עם ציוד מתקדם המאפשר לו לראות את התמונה בשלמותה. אך גם אתם יכולים להבחין בכל מיני סימנים מחשידים המעידים ככל הנראה על הימצאות רטיבות. אך עד שאותו אינסטלטור לא יגיע אליכם לבית, לא באמת תוכלו להגיע לתובנה חד משמעית. אז איך תוכלו לנסות לאתר את הרטיבות בעצמכם עוד לפני שתזמינו אינסטלטור? בדיוק על השאלה הזאת אנו הולכים לענות, כך שתוכלו להזמין איש מקצוע כאשר באמת יהיה בכך צורך.

ראשית ניתן לאתר רטיבות על ידי הופעת סימנים שחורים על קירות הבית. מן הסתם הכתמים הללו לא מופיעים ללא סיבה מוצדקת, וברוב המקרים הסיבה הזאת היא רטיבות. כך שאם אתם מבחינים בכתמים על קירות הבית, זוהי סיבה מספיק טובה להזמין אינסטלטור. איתור רטיבות יכול להתבצע כתוצאה מאיתור של נזילה באחד מהקירות של הדירה. את הנזילה ניתן לאתר על ידי בעיות שונות בצנרת של הבית או בגלל חשבון מים מופרז. כל הסימנים האלה יכולים להדליק לכם נורה אדומה, ויצדיקו הזמנת אינסטלטור מנוסה. אך קחו בחשבון כי במקרה של רטיבות מוטב להזמין איש מקצוע בכל חשד שהוא. גם אם בסופו של יום תגלו כי החשד לא באמת היה מוצדק.

מה קורה אם לא מגלים בזמן את מקור הרטיבות?

לא סתם ישנה המלצה גורפת לבצע גילוי רטיבות מוקדם ככל האפשר. הנזק שעלול להיגרם כתוצאה מאיתור מאוחר של מקור הרטיבות יהיה משמעותי מאוד. מוטב כי תכירו את הבעייתיות של גילוי מאוחר על מנת שלא תמצאו את עצמכם מתמהמהים יתר על המידה. ראשית הנזק המשמעותי ביותר יהיה נזק לתשתית של הדירה ושל הבניין עצמו. אומנם זה לא יהיה משהו שתוכלו לראות בצורה מוחשית, אך עם הזמן תתחילו להתוודעות אליו. כל מיני ליקויים נוספים שיתעוררו כתוצאה מאותה רטיבות שטופלה בשלב מאוד מתקדם שלה.

המפגע האסתטי גם הוא מפגע שלא תוכלו להישאר אדישים אליו בשום צורה שהיא. כל מיני סימני וכתמים על הקירות של הבית שייהרסו את הנראות המרשימה שלו. אנו מדברים על כתמים שחורים, כאלה שלא צריך להתאמץ על מנת לראות אותם. פתאום תמצאו את עצמכם במצב שבו לא תרצו להביא אליכם לבית בני משפחה או חברים קרובים. לסיום אי אפשר שלא לדבר על הסכנות הבריאותיות של איתור רטיבות מאוחר. העובש שעלול להיווצר מאחורי הקירות ביחד עם הבקטריות השונות יהיו דברים שלא ניתן להתעלם מהם. כך שמוטב לכם להזמין את המומחים של דריי וואן שמבצעים טיפול מקצה לקצה – החל משלב איתור הרטיבות עד שלב הייבוש.

איך מוודאים שהרטיבות לא תחזור?

רטיבות בקירות יכולה לחזור תוך זמן קצר כל עוד לא מטפלים בה כמו שצריך. זוהי אולי הסיבה שבגללה חובה עליכם לעשות את הפעולות בדיוק כמו שהן אמורות להתבצע. סטייה אחת מהדרך עלולה להביא אתכם למצב שבו הבעיות יהפכו להיות חמורות במיוחד. אם ברצונכם לוודא שהרטיבות לא תחזור, אסור לכם לבצע את התיקון בעצמכם. שלא נדבר על כך שאסור לצבוע את הקיר או לנסות לטשטש את סימני הרטיבות. הטיפול ברטיבות חייב להתבצע מהמקור שלה, רק כך תוכלו להיות בטוחים שהיא לא תופיע בשנית. אחרי שמטפלים במקור הרטיבות, יהיה אפשר להתפנות ולתקן את הנזק שאותו הרטיבות יצרה. אך קודם כל מטפלים בשורש הבעיה ורק לאחר מכן מתפנים לתיקונים נוספים.

האם ישנה אחריות על העבודה?

איתור ותיקון של רטיבות בקירות זוהי לא עבודה של מה בכך. זוהי הסיבה שבגללה אנו ממליצים לכם לדאוג שהעבודה כולה תתבצע על ידי איש מקצוע מוסמך. כזה שמכיר את כל סוגי הרטיבויות, ומיד יוכל לאתר את הסיבה שבגללה הרטיבות הופיעה אצלכם. חשוב להדגיש כי רוב אנשי המקצוע מספקים אחריות על כל עבודה שהם מבצעים. כל עוד  העבודה בוצעה לפי כל הכללים, אין סיבה שלא תהיה עליה אחריות. אם איש מקצוע מסרב לתת לכם אחריות, זה חייב להדליק לכם נורות אדומות. הוא ככל הנראה לא כל כך בטוח לגבי איכות העבודה שהוא עצמו ביצע. לכן מבחינתכם אחריות על איתור ותיקון של רטיבות בקיר זוהי חובה.

תפריט נגישות

Open chat
1
Scan the code
שלום,
איך אוכל לעזור לך ?